KS Panki - Polonia-Unia Widzów (Jesień 2009)

Puchar Na Zachętę dla Orłów Furmanka

• autor: kemo, 2013-12-09 20:17

Druga edycja Turnieju Mikołajkowego o „Puchar Na Zachętę” za nami. Kto nie był, niech żałuje!

ZDJĘCIA Z PUCHARU NA ZACHĘTĘ

Poziom tegorocznego turnieju był bardzo wysoki, a zarazem wyrównany.  Na parkiecie pankowskiej hali sportowej zameldowała się plejada znanych piłkarskich nazwisk, a i kibice jak zawsze dopisali dużą frekwencją i gorącym dopingiem.

W sportowej imprezie wzięło udział 5 zespołów i mecze między nimi rozgrywane były metodą "każdy z każdym".

Największym rozczarowanym turnieju niewątpliwie została drużyna Z Borków Patyzantka. Na papierze skład drużyny prezentował się imponująco, m.in. Marcin Pietrzak, Tomasz Brzęczek (król strzelców I edycji), Sebastian Dobosz, Adrian Tomczyk i Michał „Drogba” Francug (Rycerz Fair-Play I edycji). Niestety zachwiane proporcje między linią obrony, a linią ataku ulokowały Partyzantów na 5. lokacie.

W debiutującej w turnieju Nowej Kawalarce świetnie zaprezentował się Tomasz Pasieka (król strzelców imprezy!), którego dzielnie wspierali: podpora Płomienia Przystajń - Piotr Matyja, dobrze rokujący bramkarz z Olimpii Truskolasy – Dawid Tyklewicz (nagroda Rycerz Fair-Play!), reprezentant Piły - Mateusz Kozak, a także utalentowana młodzież z Gminy Panki oraz ulubieniec publiczności – Tomasz „Mako” Makowski. Nowa Kawalerka jako jedyna tego dnia znalazła sposób na Orłów Furmanka.

Niespodzianką turnieju było wysokie trzecie miejsce Business Center Clubu, w którym prym wiedli: Grzegorz Sokołowski (najlepszy piłkarz I edycji), Maciej Furmanek, Robert Hyra oraz Stanisław Wrzesiński. Trzeba przyznać, że stara gwardia pokazała dużą klasę wygrywając mecze z Partyzantką i Kawalerką. Miejsce na podium absolutnie zasłużone.

Dużą chrapkę na wygranie pucharu miała ekipa Młodych Gniewnych, którzy podobnie jak Partyzantka, specjalnie na ten dzień, przygotowali okolicznościowe koszulki. Aż do ostatniego meczu turnieju wszystko szło po ich myśli. Kolejno wygrali mecze: z Nową Kawalerką, Business Center Clubem i Z Borków Partyzantką. Zestawienie personalne tego zespołu przedstawiało się niezwykle okazale m.in. Łukasz Gąsienica (najlepszy bramkarz turnieju!), Paweł Wręczycki, Jakub Chrzęstek, Patryk Kudła, czyli filary występującego w okręgówce KS Panki, a do tego jeszcze Arek Jelonek, Przemek Pietrzak i reszta ferajny.

„Puchar Na Zachętę”, który ufundował Wójt Gminy Panki Bogdan Praski, trafił jednak, po raz drugi raz z rzędu, do Orłów Furmanka. Orły w pierwszym meczu zaliczyły falstart, ale później prezentowały się wybornie. Efektowne wygrane z Partyzantką i z BCC gwarantowały wielkie emocje w ostatnim meczu, który był niejako finałem turnieju. Po zaciętym pojedynku Orły pokonały 4-3 Młodych Gniewnych. Przez całą imprezę Mariusz Konieczko dzielnie bronił bramki, Grzegorz Kemuś, Dawid Chrzęstek, Mateusz Mońka trzymali w ryzach defensywę. Sławek Brzęczek, Kamil Korzonek, Michał Głąb, Kornel Zejler uzupełniali się na skrzydłach, a w ataku swoje robili Michał Mirek i Kacper Tomczyk, który został wybrany najlepszym piłkarzem turnieju.

Przebieg spotkań:

Nowa Kawaleka 2-3 Młodzi Gniewni
(Tomasz Pasieka, Piotr Matyja – Przemysław Pietrzak, Patryk Kudła, gol samobójczy)

Business Center Club 2-1 Z Borków Partyzantka
(Andrzej Blukacz, Maciej Furmanek – Bartek Bala)

Orły Furmanka 4-5 Nowa Kawalerka
(Kacper Tomczyk x2, Mateusz Mońka, Kornel Zejler – Tomasz Pasieka x5)

Młodzi Gniewni 6-1 Business Center Club
(Patryk Kudła x2, Jakub Chrzęstek, Paweł Wręczycki, Piotr Wręczycki, Mateusz Pawełczak – Stanisław Wrzesińki)

Z Borków Partyzantka 0-10 Orły Furmanka
(Michał Mirek x4, Kacper Tomczyk x2, Kornel Zejler x2, Sławomir Brzęczek, Michał Głąb)

Nowa Kawalerka 2-3 Business Center Club
(Mateusz Kozak, gol samobójczy – Robert Hyra, Grzegorz Sokołowski, Stanisław Wrzesiński)

Młodzi Gniewni 4-1 Z Borków Partyzantka
(Arkadiusz Jelonek, Jakub Chrzęstek, Paweł Wręczycki, Piotr Wręczycki – Marcin Pietrzak)

Business Center Club 2-4 Orły Furmanka
(Grzegorz Sokołowski x2 – Dawid Chrzęstek x2, Mateusz Mońka, gol samobójczy)

Nowa Kawalerka 7-5 Z Borków Partyzantka
(Tomasz Pasieka x4, Piotr Matyja x3 – Marcin Pietrzak x2, Sebastian Dobosz, Michał Francug, Adrian Tomczyk)

Młodzi Gniewni 3-4 Orły Furmanka
(Przemysław Pietrzak, Jakub Chrzęstek, Patryk Kudła – Kacper Tomczyk x3, Grzegorz Kemuś)

Tabela końcowa:

Lp Nazwa drużyny Pkt M G+ G-
1. Orły Furmanka 9 4 22 10
2. Młodzi Gniewni 9 4 16 8
3. Business Center Club 6 4 8 13
4. Nowa Kawalerka 6 4 16 15
5. Z Borków Partyzantka 0 4 7 23

Nagrody indywidualne:
Najlepszy piłkarz: Kacper Tomczyk (Orły Furmanka)
Najlepszy bramkarz: Łukasz Gąsienica (Młodzi Gniewni)
Król strzelców: Tomasz Pasieka (Nowa Kawalerka)
Rycerz fair-play: Dawid Tyklewicz (Nowa Kawalerka)

Orły Furmanka: Kacper Tomczyk, Kornel Zejler, Michał Głąb, Grzegorz Kemuś, Mariusz Konieczko, Sławomir Brzęczek, Dawid Chrzęstek, Mateusz Mońka, Michał Mirek, Kamil Korzonek.

Młodzi Gniewni: Sławek Tyrała, Mariusz Brzęczek, Mateusz Machnik, Przemek Pietrzak, Arek Jelonek, Krzysztof Wręczycki, Paweł Wręczycki, Piotr Wręczycki, Patryk Kudła, Łukasz Gąsienica, Jakub Chrzęstek, Mateusz Pawełczak.

Business Center Club: Robert Hyra, Maciej Furmanek, Piotr Małyska, Jarosław Krysiak, Andrzej Blukacz, Mariusz Młyńczyk, Grzegorz Sokołowski, Stanisław Wrzesiński oraz nieobecny na zdjęciu Janusz Banasik.

Nowa Kawalerka: Piotr Matyja, Damian Kała, Tomasz Pasieka, Wojtek Antczak, Patryk Kapuścik, Łukasz Dygudaj, Tomasz Makowski, Dawid Tyklewicz, Mateusz Kozak.

Z Borków Partyzantka: Bartek Bala, Adrian Tomczyk, Tomasz Doruchowski, Mateusz Brodziak, Arek Hudy, Mateusz Kępa, Michał Francug, Sebastian Dobosz, Dawid Paliwoda, Marcin Pietrzak, Tomasz Brzęczek, Dominik Orman.

Najlepszy piłkarz: Kacper Tomczyk

Najlepszy bramkarz: Łukasz Gąsienica