Junior Szarlejka - KS Panki (Wiosna 2009)

Urodziny pana Krzysia!

• autor: kemo, 2013-12-09 18:18

Wiceprezes naszego klubu, pan Krzysztof Brzęczek obchodzi dziś 53. urodziny!

Miłośnik pielęgnowania muraw piłkarskich.

Drogi Klubu Sportowego z Panek i Krzysztofa Brzęczka połączyły się w latach siedemdziesiątych. To właśnie w tamtym okresie mały Krzyś uczył się piłkarskiego abecadła na boisku przy ul. Częstochowskiej. Po przebyciu wszystkich szczebli juniorskich i młodzieżowych nastoletni Krzysztof w 1979 roku został włączony do kadry pierwszego zespołu Górnika Panki, który wówczas toczył boje na B-klasowych boiskach, a także na tak zwanych kwaśnych łąkach. Bohater naszego artykułu z racji na dobre warunki fizyczne i zmysł do gry defensywnej ustawiany był na prawej obronie, gdzie przez trzy lata dzielnie zatrzymywał napastników przeciwnych drużyn.

U progu swojej dobrze zapowiadającej się kariery piłkarskiej zamiast powołania od selekcjonera Antoniego Piechniczka dostał powołanie do wojska. To na trwale zahamowało jego sportowy rozwój. Po powrocie z koszar postanowił założyć rodzinę i zrezygnować z profesjonalnego grania w Górniku Panki.

Po zawieszeniu butów na kołku, Brzęczek, m.in. w Niemczech Wschodnich, zbierał niezbędne doświadczenie, by powrócić do Górnika w roli działacza sportowego. Domeną jego działalności było pielęgnowanie piłkarskich muraw. Należy domniemywać, że to właśnie z tamtego okresu pochodzi jego najbardziej znany pseudonim - Mikesz – słowo klucz, które zna każdy szanujący się fan klubu z Panek.

Były prezes KS Panki Tomasz Księżarek natomiast mianował go Kolumbem, wszak wiejska legenda głosi, że pan Krzysztof jest odkrywcą kosiarki mechanicznej, którą to jako pierwszy przyciął źdźbła trawy na stadionie w Pankach.

Lata dziewięćdziesiąte to era Dealu Panki, która obfitowała w duże sukcesy, przyniosła nawet jednoroczny epizod w IV-lidze. Oczywiście swój udział w tych sukcesach miał pan Krzysiu, który wspólnie z Kazimierzem „Pepsi” Wójcikiem pełnił funkcję gospodarza stadionu.

Przez ostatnie kilkadziesiąt lat pankowski zespół wielokrotnie zmieniał nazwę, prezesów, trenerów, zawodników, ale jedno pozostaje niezmienne – Krzysztof „Mikesz” Brzęczek - który przez wielu kibiców z popularnej loży zasłużonych nie bez przyczyny nazywany jest Napoleonem.