Wyszukiwarka

Aktualności

Historyczny występ Tomasza Pasieki!

• autor: kemo, 2014-10-26 16:47

Zarówno zawodnicy, jak i kibice Panek będą miło wspominać wyjazd do Kamieńskich Młynów, gdzie KS pokonał gospodarzy aż 8:2!

ZDJĘCIA Z MECZU (autorstwa Żanety Kilarskiej)

Tomasz Pasieka w meczu z Wartą Kamieńskie Młyny strzelił 5 goli, dzięki czemu przekroczył magiczną barierę 100 ligowych bramek w barwach Klubu Sportowego Panki.

Na takie osiągnięcie Tomek pracował od 26 października 2008 roku, wtedy właśnie zadebiutował w seniorskiej piłce, w meczu A-klasy: Oksza Łobodno – KS Panki. Trenerem, który jako pierwszy postawił na utalentowanego napastnika był Robert Hyra. Na pierwszego gola nasz bohater czekał do 18 kwietnia 2009 roku, do wyjazdowego meczu KS-u z Płomieniem Czarny Las. Sezon 2008/09 zakończył z dorobkiem 11 meczów i 5 trafień.

W rozgrywkach ligowych 2009/10 Pasieka był już pierwszoplanową postacią w układance trenera Ireneusza Sukienika, który zastąpił na stanowisku Hyrę. W meczu z Pogonią Kłomnice, 17-letni wówczas „Pasi”, skompletował swojego pierwszego hat-tricka. Dobry sezon udokumentował 19 bramkami, czym walnie przyczynił się do awansu Panek do Klasy Okręgowej

W kolejnym sezonie Tomasz nie zwolnił tempa. Dzięki 17 trafieniom uplasował się w czołówce strzelców okręgówki. Zanotował też kolejnego hat-tricka, w spotkaniu z Jednością Boronów.

Instynkt strzelecki potwierdził również w rozgrywkach 2011/12. Pod okiem trenera Andrzeja Lewandowskiego 16 razy pokonał bramkarzy drużyn przeciwnych. Warty odnotowania jest występ z rezerwami Rakowa Częstochowa, w którym Tomek strzelił 4 bramki.

W sierpniu 2012 roku Pasieka postanowił spróbować sił w IV-ligowym OKS-ie Olesno. Niestety, niezbyt udana przygoda sprowokowała napastnika ze Stanów do powrotu na „Pank Nou”. Wiosną 2013 roku zanotował 6 bramek dla Panek.

Odbudowany przez trenera Oskara Operacza snajper na pewno będzie miło wspominać sezon 2013/14, a szczególnie rundę wiosenną. Na uwagę zasługują strzeleckie kanonady z Orkanem Rzerzęczyce i Zniczem Kłobuck, a przede wszystkim piłkarski koncert ze Spartą Lubliniec, który zwieńczył hat-trickiem. Dzięki dobrej dyspozycji Tomasz ma mecie rozgrywek miał 23 gole na koncie.

W 12 meczach obecnego sezonu 22-letni zawodnik uzbierał już 17 goli i przewodzi w klasyfikacji strzelców Klasy Okręgowej.

Ogółem, przez równo 6 lat, Tomasz Pasieka zagrał w 146 spotkaniach i strzelił 103 bramki.

*  *  *

Metryczka:

Data urodzenia: 22.06.1992
Pozycja na boisku: napastnik
Numer na koszulce: 14
Debiut w KS Panki26.10.2008 (Oksza Łobodno - KS Panki)

I połowa:
13. min | 1:0 - Dawid Świtała (asysta Pawła Wręczyckiego)
17. min | 2:0 - Tomasz Pasieka (asysta Oskara Operacza)
20. min | 0:3 - Dawid Kurzaczek - gol samobójczy zawodnika Warty
22. min | 1:3 - Łukasz Paździorek - gol dla Warty (z rzutu karnego)
37. min | 1:4 - Tomasz Pasieka (asysta Patryka Kudły)
39. min | 1:5 - Tomasz Pasieka (rzut karny, po zagraniu ręką)
41. min | 1:6 - Tomasz Pasieka (asysta Dawida Świtały)

II połowa:
57. min | 1:7
 - Dawid Świtała (asysta Pawła Wręczyckiego)
59. min | 1:8 - Tomasz Pasieka (asysta Przemysława Ogłazy)
69. min | 2:8 - Dominik Pawłowski - gol dla Warty

Skład KS Panki:

Mateusz MOŃKA (br) (60, Łukasz GĄSIENICA)
- - -
Dawid CHRZĘSTEK
Robert HYRA

Przemysław OGŁAZA (kpt) (80, Michał MIREK)
Patryk KUDŁA (75, Piotr WRĘCZYCKI)
- - -
Marcin KRAWCZYK
Oskar OPERACZ
Dariusz ZAŁĘCKI
Paweł WRĘCZYCKI (82, Przemysław PIETRZAK)
- - -
Tomasz PASIEKA
Dawid ŚWITAŁA

Pozostali rezerwowi: Jakub Chrzęstek

*  *  *

W 13. minucie wynik spotkania otworzył Dawid Świtała. Na 2:0, pięć minut później, podwyższył Tomasz Pasieka. W 20. minucie padła bramka z cyklu „piłkarskie jaja” – obrońca Kamieńskich Młynów podał piłkę z 35. metra do własnego bramkarza, ten się „machnął” i piłka wpadła do siatki. W 22. minucie gra przeniosła w sektor defensywny gości – Dawid Chrzęstek sprokurował rzut karny, który gospodarze pewnie wykorzystali. W 37. minucie nastąpiła historyczna chwila – Tomasz Pasieka strzelił bramkę numer 100 w barwach Klubu Sportowego Panki. Dwie minuty później padły kolejny gol – tym razem Pasieka wykorzystał rzut karny, podyktowany za zagranie ręką. W 41. minucie publiczność wstała z miejsc, by nagrodzić brawami napastnika ze Stanów, który zanotował kolejne trafienie. Do przerwy 6-1 dla gości.

W 57. minucie na listę strzelców, po efektownym dryblingu, wpisał się Świtała. Tuż przed 60. minutą, po raz kolejny klasę potwierdził Pasieka, który przepięknym uderzeniem zza pola karnego pokonał miejscowego bramkarza. Ostatnią bramkę w meczu trafili gospodarze, po efektownej akcji w 69. minucie.