Pogoń Kłomnice - KS Panki (Wiosna 2010)

Już w sobotę Puchar Na Zachętę III

• autor: kemo, 2014-12-03 18:32

Już w najbliższą sobotę (6 grudnia 2014) o godzinie 15:30 na Hali Sportowej w Pankach rozpocznie się III edycja Turnieju Mikołajkowego o „Puchar Na Zachętę”. W piłkarskiej imprezie udział weźmie 5 stworzonych specjalnie na tę okazję drużyn: „Z Borków Partyzantka”, „Orły Furmanka”, „Młodzi Gniewni”, „Biznes Center Club” oraz „Nowa Kawalerka”.

Podobnie jak w poprzednich latach zespoły będą oparte na byłych lub aktualnych zawodnikach Klubu Sportowego Panki. Przekrój wiekowy wśród uczestników będzie dość spory. Na parkiecie znajdzie się miejsce zarówno dla starej gwardii, pamiętającej jeszcze czasy IV-ligowego Dealu Panki, jak i dla młodych adeptów z juniorskiej sekcji miejscowego klubu. Nie zabraknie też czołowych zawodników Klasy Okręgowej, takich jak Mateusz Mońka, Patryk Kudła czy Paweł Wręczycki. Można się więc spodziewać iście międzypokoleniowej batalii.

Zwycięska drużyna otrzyma specjalny puchar. Ponadto organizatorzy przygotowali również nagrody indywidualne. Miła atmosfera, ciekawa formuła, a także zacięta rywalizacja sprawiły, że w ubiegłych edycjach „Puchar Na Zachętę” cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem publiczności.

Przypominamy, że w latach 2012 i 2013 palma pierwszeństwa w turnieju przypadła „Orłom Furmanka”. W zeszłym roku drugie miejsce zajęli „Młodzi Gniewni”, którzy wyprzedzili „Biznes Center Club”, „Nową Kawalerkę” oraz „Z Borków Partyzantkę”.

Ciekawostką jest, że rok temu najlepszym piłkarzem imprezy został wybrany znany z muzycznego show TVP2 „Bitwa Na Głosy” - Kacper Tomczyk.

Sylwetki drużyn:

"Biznes Center Club"  stara gwardia z zawodnikami wysokiej klasy, którzy mimo swojego wieku nadal pokazują piłkarski pazur. Charakteryzują się świetną grą zespołową. Motorami napędowymi BCC są uznane marki lat 90': "Furman", "Sokół" i "Maska". W zeszłej edycji trzecie miejsce.

"Młodzi Gniewni" – wychowankowie trenera Roberta Hyry. Dzięki determinacji i świetnej grze technicznej, dwukrotnie zajęli drugie miejsca w ubiegłych latach. Wielu ekspertów wymienia ich jako faworytów tegorocznej edycji. Nic dziwnego, skoro w swoich szeregach mają Patryka Kudłę i Pawła Wręczyckiego.

"Orły Furmanka"  klasyka, giganci miejscowego futbolu, którzy pod patronatem Macieja Furmanka potrafili wygrać z każdym przeciwnikiem. Wieloletnie zgranie i finezja podczas kontaktu z piłką sprawiły, że w imponującym stylu zwyciężyli zarówno w 2012, jak i 2013 roku. Czy obronią tytuł?

"Z Borków Partyzantka"  kim oni są? Od dwóch lat nikt już nie stawia takich pytań. W miejscowy futbol weszli „z partyzanta” i z miejsca zyskali sympatię kibiców. W tym roku zagrają poważnie osłabieni, bez króla strzelców pierwsze edycji - Tomka Brzęczka. Ciężar strzelania bramek spadnie zapewne na "Drogbę" i "Adiego"

"Nowa Kawalerka" - w zeszłym roku pankowska młodzież była wsparta takimi tuzami, jak Tomek Pasieka, Piotrek Matyja i Tomasz "Makensi" Makowski. W najbliższą sobotę już nie będzie taryfy ulgowej, juniorzy z KS Panki będą zdani tylko na własne umiejętności. Jeśli udźwigną presję, to mogą być czarnym koniem imprezy.