Stadion

Juniorzy młodsi mistrzami powiatu!

• autor: kemo, 2015-02-28 19:27

Dziś na hali w Pankach, w ramach X Młodzieżowych Mistrzostw Powiatu Kłobuckiego, rywalizowano o prymat w kategorii juniorów młodszych (1998 r. i młodsi). Do zmagań przystąpiło 7 drużyn, które podzielono na 2 grupy. W grupie A znalazły się: Oksza Łobodno, Maraton Waleńczów, Grom Miedźno i Junior Szarlejka, natomiast w grupie B: Olimpia Truskolasy, Znicz Kłobuck, KS Panki.

ZDJĘCIA

Z pierwszej grupy bez porażki wyszły Oksza i Maraton. W drugiej grupie, mimo tylko 3 zespołów, nie zabrakło emocji. Z wysokiego C zaczęła Olimpia, która pokonała 4:0 Znicz. Kłobucczanie odkuli się w meczu z Pankami, wygrywając 1:0. Przed ostatnim meczem gospodarze byli już jedną nogą na skórce od banana, bowiem nikt nie stawiał ich w roli faworyta w pojedynku z Truskolasami. Jak wiadomo futbol jest jednak nieprzewidywalny – Panki, za sprawą Maksa Stróżnego wygrały decydujący o wyjściu z grupy mecz.

W pierwszym pojedynku półfinałowym będące na fali Panki pokonały 4:1 Łobodno. Znów bohaterem okazał się Maks Stróżny, który ustrzelił hat-tricka. W drugim półfinale, dzięki bramce Andrzeja Bogusa, Truskolasy wygrały z Waleńczowem.

Finał KS Panki – Olimpia Truskolasy był okazją do rewanżu za spotkanie grupowe. Długo utrzymywał się w bezbramkowy remis. Gdy wydawało się już, że potrzebna będzie dogrywka, to losu mistrzostwa powiatu kłobuckiego juniorów młodszych na korzyść Panek rozstrzygnął Adrian Chyra.

Najlepszym strzelcem turnieju został Maksymilian Stróżny, najlepszym piłkarzem wybrano Andrzeja Bogusa, a najlepszym bramkarzem Karola Kowalik. Najlepszą „piątkę” turnieju uzupełnili: Dawid Idasz (Waleńczów) i Daniel Jóźwik (Miedźno).

KS Panki: Karol Kowalik, Maksymilian Stróżny, Wiktor Brzęczek, Patryk Gała, Dawid Machnik, Krystian Piechel, Damian Kozak, Adrian Chyra, Damian Kotarski, Adam Pacuła, trener Dawid Chrzęstek.

Olimpia Truskolasy: Krzystof Kierat, Dawid Hudy, Andrzej Bogus, Bartek Kurzacz, Jakub Lizurej, Michał Zając, Seweryn Markowski, Marcel Hendzlik, Adrian Dymarek, Marcin Zalewski, Mateusz Rzepka, trener Cezary Tomziński.

Oksza Łobdno: Patryk Zakrzewski, Dariusz Dabioch, Sebastian Turek, Dawid Olszewski, Dominik Szczypiór, Jakub Wojtysek, Kamil Mikołajczyk, Norbert Dudek, trener Tomasz Kasprzyk.

*  *  *

A już jutro, czyli w niedzielę, na hali przy gimnazjum w Kłobucku odbędzie się finałowy turniej XV Mistrzostw Powiatu Kłobuckiego seniorów. Mecz otwarcia: KS Panki – Olimpia Truskolasy zaplanowano na 9:30. Półfinały zaczną się około 14:45, natomiast wielki finał około 16:10.

Z turnieju wycofał się Sokół Wręczyca, którego miejsce zajmie Sparta Nowa Wieś.