Wyszukiwarka

Aktualności

Historyczna wygrana z GKS-em Katowice

• autor: kemo, 2015-06-29 17:42

27 czerwca 2015 roku w meczu z okazji Jubileuszu 80-lecia Klubu Sportowego Panki gospodarze wygrali 3:2 z GKS-em Katowice. Bramki dla KS-u strzelili Dawid Świtała (x2) oraz Grzegorz Kemuś.

Zdjęcia #1: autor Janusz Respondek

Zdjęcia #2: autor Jarosław Brzęczek

Zdjęcia #3: autor Damian Sośniak (Wydarzenia Kłobuck 998)

Całość obchodów 80-lecia Klubu Sportowego Panki rozpoczęła się około 14-tej, od wręczenie dyplomów i medali dla utalentowanej młodzieży z Panek.

Później zawodników KS-u Panki i GKS-u Katowice na murawę stadionu wyprowadziła Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Panek (pod batutą Bogdana Krzaka) wraz z dziecięcą reprezentacją miejscowego klubu.

Tuż przed pierwszym gwizdkiem, przy aplauzie licznie zgromadzonej publiczności, pożegnano zasłużonych dla KS-u zawodników: Marcina Krawczyka i legendę klubu, Roberta Hyrę.

O godzinie 15-tej nadszedł czas meczu. Wynik golem dla Panek otworzył Dawid Świtała. Podrażnieni piłkarze z Katowic szybko odpowiedzieli bramką autorstwa Sebastiana Szymborskiego. Do przerwy remis. Po zmianie stron, po efektownym strzale Dariusza Zapotocznego, na prowadzenie wyszli goście. Po kilku minutach wyrównał Dawid Świtała, po świetnej akcji i asyście Tomasza Pasieki. Zwycięskiego gola dla jubilatów w 80. minucie strzelił, wprowadzony tuż wcześniej, Grzegorz Kemuś.

Po historycznym piłkarskim spotkaniu nadszedł czas na część oficjalną. Przedstawiciele Śląskiego (Władysław Drożdżal) oraz Częstochowskiego Związku Piłki Nożnej (Michał Weżgowiec i Jerzy Szymański) wręczyli jubileuszowe odznaczenia dla osób zasłużonych dla regionalnej piłki nożnej. Również Zarząd KS Panki przygotował pamiątkowe medale i statuetki dla sponsorów, działaczy oraz piłkarzy. Ponadto Klub Sportowy Panki otrzymał Brązową Odznakę Honorową Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Całość zakończyła zabawa taneczna. Na meczu obecna była delegacja Zarządu GKS-u Katowice z prezesem Wojciech Cyganem i legendarnym bramkarzem Januszem Jojko (416 meczów na poziomie ekstraklasy) na czele.

1:2 - Dariusz Zapotoczny - gol dla GKS-u
2:2 - Dawid Świtała (asysta Tomasz Pasieka)
3:2 - Grzegorz Kemuś (asysta Jakub Chrzęstek)

Mecz sędziowali: Paweł Kuban (główny) oraz Stanisław Toborek i Piotr Skuza (asystenci)