Warta Zawiercie 4-0 (2-0) KS Panki

ZDJĘCIA Z MECZU (autorka: Żaneta Kilarska)

Bramki:
I połowa:
6' | 1-0 - Maciej Wolny - gol dla Zawiercia
45' | 2-0 - Michał Mąka (rzut karny) - gol dla Zawiercia
II połowa:
87' | 3-0 - Dawid Karpiński - gol dla Zawiercia
91' | 4-0 - Rafał Nowak - gol dla Zawiercia

Żółte kartki:
Adrian Marek, Damian Adamiecki, Patryk Grim, Michał Mąka (Zawiercie) oraz Dariusz Załęcki, Kamil Ciapa, Sebastian Dobosz (Panki)

Gospodarze rozpoczęli mecz z dużym animuszem - już w szóstej minucie wyszli na prowadzenie. Gola, po wzięciu pankowskich obrońców "na zamach", zdobył Maciej Wolny. Po stracie bramki inicjatywę przejęli goście, którzy byli blisko wyrównania, strzał Dariusz Załęckiego trafił w słupek. W międzyczasie boisko musiał opuścić Szymon Kowalczyk, który po wejściu rywala doznał poważnej kontuzji stawu skokowego. O dziwo, sędzia Sławomir Smaczny z Bytomia nie odgwizdał faulu. Ostatnie minuty pierwszej połowy należały do Zawiercia. Najpierw strzał napastnika gospodarzy na poprzeczkę sparował Jakub Chrzan. Moment później bramkarz Panek nie miał już nic do powiedzenia - Michał Mąka wykorzystał rzut karny, po faulu Dawida Chrzęstka.

W drugiej połowie, na którą nie wyszedł kolejny kontuzjowany, Sławomir Ogłaza, optyczną, aczkolwiek bezowocną, przewagę miały Panki. Kilka strzałów oddał Tomasz Pasieka, ale nie mogły one zaskoczyć miejscowego golkipera. Gospodarze skupili się na kontrach, od czasu do czasu groźnie kontratakując. W 87. minucie, po rzucie rożnym, Warta, za sprawą niepilnowanego Dawida Karpińskiego podwyższyła na 3-0. W doliczonym czasie gry, po szybkiej kontrze, wynik ustalił Rafał Nowak.