KS Panki - Liswarta Lisów [Juniorzy Starsi] (Wiosna 2010)

Michał Skowron zastąpił Oskara Operacza

• autor: kemo, 2016-10-13 14:07

Misja Oskara Operacz jako trenera KS-u Panki dobiegła końca. 10 października zarząd klubu postanowił, że nowym szkoleniowcem beniaminka IV ligi będzie 52-letni Michał Skowron. Obecnie kontuzjowany Operacz nadal będzie zawodnikiem KS-u.

Zarząd klubu KS Panki serdecznie dziękuje Oskarowi za współpracę i za osiągnięte sukcesy sportowe.

Latem 2012 roku zarząd pankowskiego klubu postanowił powierzyć funkcję trenera 27-letniemu wówczas Oskarowi Operaczowi. Decyzja była nieco ryzykowna, bo trenerskie doświadczenie byłego gracza Olimpii Truskolasy nie było zbyt okazałe. Ryzyko się jednak opłaciło.

W pierwszym sezonie pod ręką Operacza drużyna zajęła szóstą lokatę. W kolejnych rozgrywkach ekipa z Panek zameldowała się tuż za podium, na czwartym miejscu. Progres był kontynuowany w następnym roku. W sezonie 2014/15 podopieczni Operacza ustąpili miejsca tylko MKS-owi Myszków. Największy sukces nadszedł jednak w czerwcu 2016 roku, kiedy to Panki wygrały Klasę Okręgową i zanotowały awans do IV ligi. Początek przygody na wyższym szczeblu był obiecujący. Po czterech kolejkach beniaminek miał na koncie siedem punktów. Później drużynę z Panek dopadł kryzys – siedem przegranych meczów pod rząd.

Zarząd klubu wspólnie z samym zainteresowanym doszedł do wniosku, że drużynie przyda się nowy impuls. Tym impulsem ma być Michał Skowron. Jak można wyczytać na śląskich portalach piłkarskich, całą karierę zawodniczą spędził w klubach z Bytomia i Rudy Śląskiej. Reprezentował barwy Szombierek, Wawelu, Jastrzębia oraz Slavii. Doświadczenie trenerskie zbierał na stażach szkoleniowych w ekstraklasowych klubach z naszego regionu (Polonia Bytom, Ruch Chorzów, Górnik Zabrze). Samodzielnie prowadził następujące kluby: Wawel Wirek (IV liga), Szombierki Bytom (IV liga), Walka Makoszowy (liga okręgowa), MKLS Woźniki (liga okręgowa), Polonia Poraj (liga okręgowa), KS Strzybnica (liga okręgowa), Orzeł Nakło Śląskie (liga okręgowa), Jedność 32 Przyszowice (IV liga) czy AKS Mikołów (IV liga).