KS Panki - Pogoń Kamyk [Juniorzy Starsi] (Jesień 2009)

Szkoda straconych punktów

• autor: kemo, 2017-03-12 13:29

Wystartowały rozgrywki czwartej ligi. W meczu Górnik Piaski – KS Panki, mimo prowadzenia gości do 75. minuty, komplet punktów zgarnęli gospodarze. Ozdobą spotkania było piękne trafienie Tomasza Pasieki, który z ponad 30 metrów przelobował bramkarza Dawida Stambułę.

Górnik Piaski 3-1 (0-1) KS Panki

W pierwszym składzie Panek wyszli m.in. bramkarz, pozyskany z drugoligowej Kotwicy Kołobrzeg – Adrian Woszczyna, 21-letni Ukrainiec – Dmitrii Tanchyk, doświadczony Grzegorz Krupa oraz 17-letni wychowanek – Patryk Gała.

Początek meczu należał do beniaminka ligi, czego efektem był gol Tomasza Pasieki w 8. minucie. Przed przerwą podopieczni trenera Skowrona mieli okazję do podwyższenia wyniku, ale zabrakło zimnej krwi. Dobrze spisywał się ofensywny kwartet: Paweł Wręczycki, Sebastian Dobosz, Tanchyk i Pasieka. Gospodarze również groźnie atakowali, lecz brakowało im skuteczności, a i obrona Panek, z Arkadiusz Hyrą na czele, spisywała się co najmniej poprawnie.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie – Panki skutecznie wybijały gospodarzy z uderzenia, od czasu do czasu groźnie kontrując. Kulminacyjnym momentem meczu był strzał z rzutu wolnego Mateusz Mroczka z 75. minuty, który znalazł drogę do bramki Adriana Woszczyny. Trzy minuty później, po precyzyjnym strzale Norberta Bębenka (przymierzanego zimą do Górnika Zabrze) zza pola karnego, Piaski wyszły na prowadzenie. Później drużyna z Czeladzi mądrze odpierała ataki ze strony przeciwnika. W doliczonym czasie gry wynik na 3-1 ustalił Bębenek.

W najbliższą niedzielę Panki zagrają u siebie z Wartą Zawiercie. Początek meczu o 15:30.

Trener Górnika Piaski, Grzegorz Dziuk: "Zespół KS Panki postawił w tym meczu wysoko poprzeczkę, jego zawodnicy byli zaawansowani technicznie, dobrze operowali piłką i grali bardzo ambitnie. Mój zespół z każdą minutą meczu rozkręcał się, po stracie bramki cały czas dążąc do wyrównania. Jeszcze w pierwszej połowie mogliśmy doprowadzić do remisu, mając kilka okazji bramkowych, a szczególnie blisko zdobycia bramki był Norbert Bębenek, kilka minut przed przerwą. W drugiej połowie gra toczyła się w przewadze na połowie zespołu Panki, mój zespół stworzył kilka dogodnych sytuacji bramkowych, z czego wykorzystał trzy w końcówce meczu.

Bardzo dobrym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Mateusz Mroczek, a z akcji dużą skuteczność i intuicję strzelecką pokazał kilka razy Norbert Bębenek strzelając 2 ładne gole na wagę trzech punktów, potwierdzając dobrą formę już na początku rundy wiosennej. Gratuluję zawodnikom dużej woli walki, dążenia do zwycięstwa i gry zespołowej oraz tego, że potrafili się podnieść z sytuacji niekorzystnej. Teraz czeka nas trudny mecz na boisku Slavii Ruda Śląska, która posiada kilku doświadczonych zawodników i u siebie zawsze jest groźna, i walcząca do końca. Gratuluję chłopakom zwycięstwa ale przed nami jeszcze dużo pracy."

Bramki:
I połowa:
8' - 0:1 - Tomasz Pasieka (asysta Sebastian Dobosz)
II połowa:
75' - 1:1 - Mateusz Mroczek
78' - 2:1 - Norbert Bębenek
93' - 3:1 - Norbert Bębenek

Górnik Piaski:

Dawid Stambuła (br) - Norbert Bębenek, Artur Jabłoński, Dawid Kapral, Mateusz Mroczek, Patryk Pikuta, Dominik Rzymowski, Sebastian Sarzała, Kamil Sierka (80’ Marcel Gad), Grzegorz Stoalrczyk (63’ Łukasz Żmuda), Dariusz Wilk.

Trener: Grzegorz Dziuk.

KS Panki:

Adrian Woszczyna (br)
Patryk Gała, Arkadiusz Hyra, Grzegorz Krupa, Jakub Chrzęstek
Szymon Kowalczyk (80' Krystian Piechel), Dawid Chrzęstek (70' Przemysław Ogłaza)
Paweł Wręczycki, Sebastian Dobosz (70' Artur Kierat), Dmitrii Tanchyk
Tomasz Pasieka (82' Patryk Kudła)

Pozostali rezerwowi: Damian Janoszka, Konrad Hejno, Piotr Wręczycki.

Trener: Michał Skowron.

Sędziował: Bartosz Bielaś (Katowice).