3 grudnia 2017 r. na hali sportowej w Pankach rozegrano trzecią edycję "Pankowiaczka" - turnieju dla młodzików z rocznika 2005 (i młodszych). Najlepszą drużyną sportowej imprezy został Motor Praszka, który w finale pokonał MKS Kluczbork. W meczu o trzecie miejsce UKS Raków Częstochowa okazał się lepszy od gospodarzy, czyli Klubu Sportowego Panki.
Szczegóły turnieju w rozwinięciu newsa.
FAZA GRUPOWA:
Grupa A:
UKS Raków Częstochowa 0-2 Motor Praszka
(Tomasz Mirowski x2)
KS Panki 6-1 Grom Miedźno
(Przemysław Szopa x3, Jakub Gierak, Miłosz Izydorczyk - Maksym Turek)
UKS Raków 1-0 KS Panki
(Ksawier Kisiel)
Motor Praszka 5-1 Grom Miedźno
(Tomasz Mirowski, Jan Szyszka, Bruno Poniatowski x3 - Maksym Turek)
UKS Raków 4-0 Grom Miedźno
(Ksawier Kisiel x2, Bartosz Kaleta, Nikodem Then)
Motor Praszka 2-1 KS Panki
(Tomasz Mirowski, Bruno Poniatowski - Miłosz Izydorczyk)
Tabela grupy A:
1. Motor Praszka - 9 pkt
2. UKS Raków Częstochowa - 6 pkt
3. KS Panki - 3 pkt
4. Grom Miedźno - 0 pkt
Grupa B:
Akademia Sportowa Lubliniec 1-1 MKS Kluczbork
(Jakub Knejski - Oskar Magdziarek)
Naprzód Ostrowy 2-0 WKS Wieluń
(Kacper Żurawski x2)
AS Lubliniec 0-0 Naprzód Ostrowy
MKS Kluczbork 3-2 WKS Wieluń
(Oskar Magdziarek, Dawid Orzeszyna, Paweł Jabłoński - Łukasz Spychała, Błażej Sztandera)
AS Lubliniec 3-0 WKS Wieluń
(Jakub Knejski x2, Szymon Krótki)
MKS Kluczbork 2-1 Naprzód Ostrowy
(Oskar Magdziarek, Dawid Orzeszyna - Sebastian Karoń)
Tabela grupy B:
1. MKS Kluczbork - 7 pkt
2. Akademia Sportowa Lubliniec - 5 pkt
3. Naprzód Ostrowy - 4 pkt
4. WKS Wieluń - 0 pkt
FAZA PUCHAROWA:
Baraż o wejście do półfinału I:
KS Panki 1-1 (k. 2-1) AS Lubliniec
(Filip Piskorski - Jakub Knejski)
Baraż o wejście do półfinału II:
UKS Raków 3-2 Naprzód Ostrowy
(Marcel Szydzisz x2, Nikodem Then - Sebastian Karoń, Kacper Żurawski)
Mecz o 7. miejsce:
Grom Miedźno 0-3 WKS Wieluń
(Błażej Sztandera x3)
Mecz o 5. miejsce:
AS Lubliniec 4-0 Naprzód Ostrowy
(Szymon Krótki x2, Cezary Smołka, Nikodem Maciejewski)
Półfinał I:
Motor Praszka 2-0 KS Panki
(Bruno Poniatowski x2)
Półfinał II:
MKS Kluczbork 2-0 UKS Raków
(Oskar Magdziarek, Paweł Jabłoński)
Mecz o 3. miejsce:
KS Panki 1-5 UKS Raków
(Konrad Chrzęstek - Kacper Kisiel, Bartłomiej Łojszczyk, Oliwier Opala, Nikodem Then, Bartosz Kaleta)
Finał:
Motor Praszka 2-0 MKS Kluczbork
(Bruno Poniatowski, Tomasz Mirowski)
Nagrody indywidualne:
Najlepszy piłkarz: Paweł Jabłoński (Kluczbork)
Król strzelców: Bruno Poniatowski (Praszka)
Najlepszy bramkarz: Marcin Szlązak (Panki)
Piłkarskie talenty: Przemysław Szopa (Panki), Kacper Żurawski (Ostrowy), Jakub Knejski (Lubliniec), Patryk Kała (Miedźno), Błażej Sztandera (Wieluń), Oskar Magdziarek (Kluczbork), Ksawer Kisiel (UKS Raków), Tomasz Mirowski (Praszka)
Nagroda kierownika turnieju: Kacper Jureczko (Lubliniec)
Klasyfikacja końcowa:
1. Motor Praszka:
Piotr Stachulec (br), Tomasz Mirowski, Dominik Ławny, Dominik Paliwoda, Patryk Sobierajski, Bartłomiej Okoń, Jan Szyszka, Dawid Karpiuk, Patryk Kałwak, Mikołaj Ulfik, Bruno Poniatowski, trener: Marek Krzemiński, kierownik drużyny: Dariusz Szyszka.
2. MKS Kluczbork:
Bartłomiej Hobot (br), Jakub Iwanicki (br), Dawid Orzeszyna, Olivier Barut, Sebastian Drapiewski, Tomasz Wicher, Paweł Jabłoński, Oskar Magdziarek, Dominik Tabisz, Samuele Balzano, Tymoteusz Patek, Bartosz Nakonieczny, trenerzy: Tadeusz Bieniek, Dawid Pacholak, kierownik drużyny: Arkadiusz Orzeszyna.
3. UKS Raków Częstochowa:
Kamil Frukacz (br), Bartłomiej Łojszczyk, Maciej Mądrzyk, Oliwier Opala, Damian Woszczyk, Tymon Wideryński, Nikodem Then, Marcel Szydzisz, Kacper Brandys, Piotr Tyrek, Bartosz Kaleta, Ksawier Kisiel, trener: Robert Olbiński, kierownik drużyny: Robert Opala.
4. KS Panki:
Marcin Szlązak (br), Maksymilian Hyra, Miłosz Izydorczyk, Konrad Chrzęstek, Mateusz Orman, Filip Piskorski, Mateusz Plaska, Jakub Gierak, Szymon Grzyb, Przemysław Szopa, trener: Robert Hyra.
5. Akademia Sportowa Lubliniec:
Kacper Jureczko (br), Cezary Smołka, Szymon Lesik, Jakub Knejski, Szymon Krótki, Bartłomiej Radecki, Maksymilian Balwierz, Alexander Dawidziak, Nikodem Maciejewski, trener: Piotr Bogacki.
6. Naprzód Ostrowy:
Wiktor Kasprzyk (br), Sebastian Karoń, Damian Karoń, Dariusz Bednarski, Olivier Leśnikowski, Bartłomiej Mszyca, Kacper Żurawski, Cyprian Błaszczykiewicz, trener: Dariusz Bednarski.
7. WKS Wieluń:
Maciej Grzelak (br), Łukasz Spychała, Błażej Sztandera, Krystian Sztandera, Kacper Szeliga, Krzysztof Tronina, Kamil Przebierała, Jakub Kotarski, Patryk Bednarek, Maciej Borowski, trener: Arkadiusz Tomczyk, kierownik drużyny: Honorata Freus-Grzelak.
8. Grom Miedźno:
Maciej Florek (br), Kevin Zawisza, Jacek Bedła, Jakub Bedła, Miłosz Nasiłowski, Tobiasz Borkowski, Dominik Murawski, Huber Kuras, Filip Miarka, Patryk Kała, Maksym Turek, trener: Wojciech Kowalik, kierownik drużyny: Andrzej Murawski.
Organizatorzy: Klub Sportowy Panki, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu Panki
Współorganizatorzy: Powiatowe Zrzeszenie LZS w Kłobucku, Starostwo Powiatowe w Kłobucku
Kierownik turnieju d/s technicznych: Stanisław Wrzesiński
Kierownik turnieju d/s sportowych: Robert Hyra
Sekretariat turnieju: Jan Krok, Grzegorz Kemuś
Sędziowie: Zenon Dąbrowski, Konrad Mikołajczyk
Klub Sportowy Panki dziękuje za pomoc w przygotowaniu turnieju: Darii i Mariuszowi Biernackim (MD Centrum), Krzysztofowi Szlązakowi, Danielowi Gierakowi i Grzegorzowi Głąbowi (Kawiarnia „U Braci”).
Dotychczasowi triumfatorzy "Pankowiaczka":
2015 r. - Górnik Zabrze
2016 r. - Akademia Sportowa Lubliniec
2017 r. - Motor Praszka
Najbliższa kolejka 19 |
dzisiaj: 327, wczoraj: 637
ogółem: 2 929 567
statystyki szczegółowe