Oksza Łobodno - KS Panki (Wiosna 2010)

V Memoriał Dariusza Dobosza

• autor: kemo, 2016-12-22 23:54

W czwartek, 22 grudnia, w hali sportowej w Pankach odbył się V Halowy Turniej Piłki Nożnej pod hasłem „Nie zapominajmy o Darku”. Charytatywny turniej, z którego cały dochód został przekazany rodzinie, tragicznie zmarłego 28 grudnia 2010 roku, w wieku 37 lat, piłkarza oraz szkoleniowca – Dariusza Dobosza.

W Pankach zaprezentowało się pięć drużyn złożonych z przyjaciół, kolegów, wychowanków, piłkarzy, trenerów oraz działaczy, z którymi Dariusz Dobosz współpracował podczas swojej zawodniczej i trenerskiej kariery.

Wystąpili m.in.: Piotr Malinowski (Raków Częstochowa, a kiedyś Górnik Zabrze i Podbeskidzie Bielsko-Biała, 133 mecze i 3 gole w Ekstraklasie), Krzysztof Kołaczyk (wiceprezes Rakowa, w przeszłości mistrz Polski z Górnikiem), Filipe Felix (mistrz Polski z Zagłębiem Lubin z 2007 roku, 67 meczów w Ekstraklasie), Marek Tracz (były gracz Odry Opole), Robert Brzęczek, Grzegorz Wnuk, Sebastian Deja (wszyscy MKS Kluczbork), Michał Bajdur (Pogoń Siedlce), Artur Pląskowski (BKS Stal Bielsko-Biała), Krzysztof Napora (Świt Nowy Dwór Mazowiecki), Łukasz Kmieć (Raków Częstochowa) oraz syn Dariusz, 19-letni Sebastian (KS Panki).

Jak w poprzednich latach, nie zabrakło piłkarskich emocji, pięknych bramek i efektownych parad bramkarskich. Organizatorzy najlepszym piłkarzem zmagań wybrali, po raz kolejny, Piotr Malinowskiego, który również strzelił najwięcej bramek. Najlepszym bramkarzem uznano Grzegorza Wnuka.

Największą niespodziankę kibicom – szczególnie tym najmłodszym – sprawiła obecność na sportowej imprezie Kuby Błaszczykowskiego. Wybitny reprezentant Polski wspominał Dariusza Dobosza, jako osobę charyzmatyczną i w pełni oddaną piłce nożnej. Kierownik turnieju, Stanisław Wrzesiński podkreślił wkład pracy Marcina Nowaka, Tomasza Brzęczka i Wiesława Fajera w to, by pamięć o Doboszu nie zgasła.

Przebieg turnieju:

Przyjaciele 0-1 Wychowankowie
(Artur Pląskowski)

Drużyna Gwiazd 6-1 Fa-Metal
(Piotr Malinowski x3, Sebastian Deja x2, Łukasz Kmieć – Sebastian Dobosz)

Przyjaciele 1-2 Łączy Nas Piłka
(Patryk Kudła – Michał Bajdur, Grzegorz Kuziorowicz)

Wychowankowie 1-2 Drużyna Gwiazd
(Arkadiusz Hyra – Sebastian Deja, Robert Brzęczek)

Fa-Metal 0-3 Łączy Nas Piłka
(Adrian Sikorski, Adrian Jura, Grzegorz Kuziorowicz)

Przyjaciele 1-4 Drużyna Gwiazd
(Paweł Wręczycki – Robert Brzęczek x2, Piotr Malinowski, Marek Tracz)

Wychowankowie 0-2 Łączy Nas Piłka
(Michał Bajdur, Grzegorz Kuziorowicz)

Przyjaciele 2-3 Fa-Metal
(Grzegorz Kemuś, Cezary Tomziński – Sebastian Dobosz, Krystian Piechel, Dawid Chrzęstek)

Drużyna Gwiazd 1-0 Łączy Nas Piłka
(Piotr Malinowski)

Wychowankowie 4-4 Fa-Metal
(Marcin Zalewski, Krzysztof Napora, Artur Pląskowski, Paweł Warchoł - Krzysztof Jelonek, Marcin Nowak, Krystian Piechel x2)

Klasyfikacja końcowa:

1. Drużyna Gwiazd:
Grzegorz Wnuk (br), Łukasz Kmieć, Marek Tracz, Krzysztof Kołaczyk, Piotr Malinowski, Sebastian Deja, Robert Brzęczek, Filipe Felix.

2. Łączy Nas Piłka:
Przemysław Woldan (br), Przemysław Jura, Adrian Sikorski, Adrian Jura, Tomasz Gęsiarz, Michał Bajdur, Grzegorz Kuziorowicz.

3. Wychowankowie Darka Dobosza:
Konrad Pląskowski (br), Tomasz Brzęczek, Marcin Zalewski, Krzysztof Napora, Arkadiusz Hyra, Artur Pląskowski, Paweł Warchoł, Dawid Jelonek.

4. Fa-Metal:
Dawid Tyklewicz, Krzysztof Jelonek, Sebastian Dobosz, Wiesław Fajer, Marcin Nowak, Krystian Piechel, Dawid Chrzęstek.

5. Przyjaciele Darka Dobosza:
Łukasz Gąsienica (br), Robert Hyra, Maciej Furmanek, Patryk Kudła, Paweł Wręczycki, Tomasz Pasieka, Cezary Tomziński, Grzegorz Kemuś, Paweł Labocha.

Dariusz Dobosz urodził się w 1973 roku. Był wychowankiem częstochowskiego Rakowa. Występował również w Dealu Panki, Lotniku Kościelec, Olimpii Truskolasy czy Piaście Lubojna. Trenował Olimpię Truskolasy, Piasta Lubojnę, Huragan Jezioro, Liswartę Krzepice, KS Panki oraz młodzieżowe drużyny Rakowa.