Remis w derbach z Truskolasami

• autor: kemo, 2018-09-02 21:08

W meczu derbowym KS Panki zremisował 2-2 z Olimpią Truskolasy.

Zdjęcia z meczu (link tutaj).

Po tej kolejce nadal jesteśmy na drugim miejscu w tabeli. Następny mecz ligowy już w środę o 17.00. W Kłobucku zmierzymy się ze Zniczem, który jest aktualnym liderem klasy okręgowej.

Wynik otworzył w 34. minucie Arkadiusz Hyra, który w zamieszaniu podbramkowym pokonał bramkarza Olimpii. Goście wyrównali minutę później, za sprawą Dawid Wojtyry. Tuż po zmianie stron na prowadzenie znów wyszły Panki – Patryk Kudła wykorzystał dobre podanie Sebastiana Dobosza. W 61. minucie na 2-2 bramkę głową strzelił, niegrzeszący wysokim wzrostem, grający trener Olimpii, Marcin Zalewski. Panki miały jeszcze kilka dogodnych sytuacji, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść – m.in. po strzale Pawła Wręczyckiego obrońca gości wybił piłkę z linii bramkowej – jednak szczęście dziś nie było po ich stronie. Jak przystało na derby, gra była bardzo twarda. Sędzia Bartosz Kuc nie szczędził kartek – pokazał dziesięć żółtych i dwie czerwone.

W spotkaniu z różnych względów (głównie sprawy zdrowotne) nie mogli wystąpić m.in. Tomasz Pasieka, Michał Załucki, Szymon Kowalczyk czy Jakub Chrzęstek.

Cieszy bardzo liczna frekwencja. Kibice zajęli niemal wszystkie miejsca siedzące, a spora grupa fanów obserwowała mecz w pozycji stojącej.

Drużyna z Panek zaprezentował się w nowych strojach, których fundatorem jest... nasz bramkarz Dariusz Sobolewski.

Bramki:

1. połowa:
34. min – 1:0 – Arkadiusz Hyra
35. min – 1:1 – Dawid Wojtyra (asysta Cezary Tomziński)

2. połowa:
48. min – 2:1 – Patryk Kudła (asysta Sebastian Dobosz)
61. min – 2:2 – Marcin Zalewski (głową, asysta Krzysztof Rendak)

KS Panki:

Marcin Marek (br) – Piotr Wręczycki (84’ Jakub Jędrzejczak), Sebastian Sośniak, Arkadiusz Hyra, Przemysław Ogłaza – Adrian Pasieka, Sebastian Dobosz – Patryk Kudła, Łukasz Gawron (62’ Krystian Piechel), Jakub Koza – Paweł Wręczycki.

Pozostali rezerwowi: Dariusz Sobolewski (br), Michał Korzekwa.

Trener: Adrian Pasieka.

Olimpia Truskolasy:

Robert Toporek (br) – Bartłomiej Paciepnik, Oskar Bogus, Paweł Mardosz, Mateusz Kotarski (60’ Marcin Zalewski), Krzysztof Rendak, Cezary Tomziński, Jakub Tyklewicz, Konrad Hejno, Adrian Dymarek (80’ Dominik Korzekwa), Dawid Wojtyra.

Trener: Marcin Zalewski.

Sędziowie: Bartosz Kuc (główny) oraz Konrad Mikołajczyk i Sergiusz Dana (asystenci).

Żółte kartki: Marcin Marek, Patryk Kudła, Jakub Koza, Przemysław Ogłaza, Dariusz Sobolewski (Panki) oraz Paweł Mardosz, Jakub Tyklewicz, Oskar Bogus, Adrian Dymarek (Olimpia).

Czerwone kartki: Piotr Wręczycki (90. minuta) oraz Paweł Mardosz (78. minuta, za dwie żółte).

Widzów: ok. 330.

Wyniki 5. kolejki (1-2 września):

Sparta Lubliniec 5-2 Gmina Kłomnice
Unia Kalety 1-1 Warta Kamieńskie Młyny
Orzeł Psary/Babienica 2-2 Amator Golce
Lotnik Kościelec 2-2 Orzeł Kiedrzyn
Pogoń Kamyk 2-1 MLKS Woźniki
Warta Mstów 1-1 Liswarta Krzepice