1 grudnia 2018 roku na hali sportowej w Pankach rozegrano czwartą edycję „Pankowiaczka” – turnieju dla trampkarzy (z rocznika 2005 i młodszych). Najlepszą drużyną sportowej imprezy został MKS Kluczbork, który w finale pokonał Akademię Sportową Lubliniec. Trzecie miejsce zajął UKS Raków Częstochowa, a czwarte Naprzód Ostrowy. KS Panki zmagania ukończył na 6. pozycji.
FAZA GRUPOWA:
Grupa A:
UKS Raków Częstochowa 0-0 RAP Radomsko
KS Panki 2-0 Grom Miedźno
(Mateusz Orman, Miłosz Izydorczyk)
UKS Raków 1-1 KS Panki
(Aleks Wideryński - Mateusz Orman)
RAP Radomsko 2-0 Grom Miedźno
(Jakub Baltyn, Kacper Szewczyk)
UKS Raków 3-1 Grom Miedźno
(Oskar Bednarek, Oliwier Nowak, Bartłomiej Łojszczyk - Patryk Kała)
RAP Radomsko 0-0 KS Panki
Tabela grupy A:
1. UKS Raków Częstochowa - 5 pkt (br. 4-2)
2. KS Panki - 5 pkt (br. 3-1)
3. RAP Radomsko - 5 pkt (br. 2-0)
4. Grom Miedźno - 0 pkt
Grupa B:
Akademia Sportowa Lubliniec 1-1 MKS Kluczbork
(Bartosz Czarnecki - Aleks Grabowiecki)
Naprzód Ostrowy 2-1 Liswarta Krzepice
(Damian Karoń x2 - Dominik Dyszlewski)
AS Lubliniec 0-2 Naprzód Ostrowy
(Sebastian Karoń, Kacper Żurawski)
MKS Kluczbork 1-1 Liswarta Krzepice
(Aleks Grabowiecki - Kacper Kulej)
AS Lubliniec 2-0 Liswarta Krzepice
(Bartłomiej Radecki, Cezary Smołka)
MKS Kluczbork 3-0 Naprzód Ostrowy
(Aleks Grabowiecki, Paweł Jabłoński x2)
Tabela grupy B:
1. Naprzód Ostrowy - 6 pkt
2. MKS Kluczbork - 5 pkt
3. AS Lubliniec - 4 pkt
4. Liswarta Krzepice - 1 pkt
FAZA PUCHAROWA:
Baraż o wejście do półfinału I:
RAP Radomsko 0-4 MKS Kluczbork
(Aleks Grabowiecki, Paweł Jabłoński, Dawid Orzeszyna, Tymoteusz Patek)
Baraż o wejście do półfinału II:
KS Panki 1-1 /k. 2-3/ AS Lubliniec
(Filip Piskorski - Szymon Lesik)
Mecz o 7. miejsce:
Grom Miedźno 0-2 Liswarta Krzepice
(Tobiasz Pokora x2)
Półfinał I:
UKS Raków 0-1 MKS Kluczbork
(Aleks Grabowiecki)
Półfinał II:
Naprzód Ostrowy 0-2 AS Lubliniec
(Szymon Krótki, Maksymilian Balwierz)
Mecz o 5. miejsce:
RAP Radomsko 2-2 /k. 2-0/ KS Panki
(Jakub Baltyn, Jakub Tatara - Miłosz Izydorczyk, samobójcza)
Mecz o 3. miejsce:
Naprzód Ostrowy 1-1 /k. 1-2/ UKS Raków
(Damian Karoń - Kacper Brandys)
Finał:
MKS Kluczbork 1-0 AS Lubliniec
(Paweł Jabłoński)
Klasyfikacja końcowa:
1. MKS Kluczbork: Jakub Iwanicki, Aleks Grabowiecki, Paweł Jabłoński, Jakub Krawczyk, Oskar Magdziarek, Marcel Mioduszewski, Dawid Orzeszyna, Tymoteusz Patek, Dominik Tabisz, trener Gracjan Gacmaga.
2. Akademia Sportowa Lubliniec: Dominik Mrozek, Konrad Mrozek, Bartłomiej Radecki, Cezary Smołka, Szymon Lesik, Alexander Dawidziak, Nikodem Maciejewski, Bartosz Czarnecki, Szymon Krótki, Maksymilian Balwierz, Jan Pokrzywiec, trener Piotr Bogacki.
3. UKS Raków Częstochowa: Dawid Przygodzki, Krystian Sokołowski, Mariusz Bąk, Mateusz Kluszewski, Oskar Bednarek, Aleks Wideryński, Oliwier Nowak, Kacper Brandys, Ksawier Kisiel, Bartłomiej Łojszczyk, trener Robert Olbiński.
4. Naprzód Ostrowy: Wiktor Kasprzyk, Sebastian Karoń, Damian Karoń, Olivier Leśnikowski, Bartłomiej Mszyca, Kacper Żurawski, Krystian Rychlewski, Kacper Leśnikowski, Filip Adamik, Marcel Brzóska, Dariusz Bednarski, Bartłomiej Kobyłkiewicz, trener Dariusz Bednarski.
5. RAP Radomsko: Jakub Tatara, Jakub Baltyn, Jakub Masiarek, Marcin Szulc, Sebastian Janoch, Jakub Różycki, Kacper Szewczyk, Szymon Roksela, Filip Muczyński, Piotr Piechowicz, trener Marek Woźniak.
6. KS Panki: Marcin Szlązak, Miłosz Izydorczyk, Mateusz Orman, Maksymilian Hyra, Jakub Gierak, Przemysław Szopa, Szymon Grzyb, Filip Piskorski, Konrad Chrzęstek, trener Robert Hyra.
7. Liswarta Krzepice: Daniel Nogalski, Przemysław Kiepura, Jakub Zyna, Maciej Krakowiak, Jakub Wąsiński, Dominik Dyszlewski, Kacper Kulej, Mikołaj Kęsik, Tobiasz Pokora, trener Karol Żerdziński.
8. Grom Miedźno: Tobiasz Borkowski, Kacper Kowalik, Kevin Zawisza, Patryk Kała, Bartłomiej Kukułka, Hubert Kuras, Miłosz Nasiłowski, trener Wojciech Kowalik.
Nagrody indywidualne:
Najlepszy strzelec: Aleks Grabowiecki (Kluczbork)
Najlepszy piłkarz: Sebastian Karoń (Ostrowy)
Najlepszy bramkarz: Marcin Szlązak (Panki)
Piłkarskie talenty:
Paweł Jabłoński (Kluczbork), Szymon Lesik (Lubliniec), Dawid Przygodzki (UKS Raków), Damian Karoń (Ostrowy), Jakub Różycki (Radomsko), Mateusz Orman (Panki), Tobiasz Pokora (Krzepice), Kevin Zawisza (Miedźno)
Organizatorzy: Klub Sportowy Panki, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu Panki
Współorganizatorzy: Powiatowe Zrzeszenie LZS w Kłobucku, Starostwo Powiatowe w Kłobucku
Kierownik turnieju d/s technicznych: Stanisław Wrzesiński
Kierownik turnieju d/s sportowych: Robert Hyra
Sekretariat turnieju: Grzegorz Kemuś, Mariusz Brzęczek
Sędziowie: Konrad Mikołajczyk, Bartosz Kuc
Turniej odbył się z inicjatywy trenera Roberta Hyry, przy wsparciu Stanisława Wrzesińskiego i Grzegorza Kemusia.
Klub Sportowy Panki dziękuje za pomoc w przygotowaniu turnieju: Grzegorzowi Garbaciakowi (Powiatowe Zrzeszenie LZS w Kłobucku), Tomaszowi Pawelakowi (Delikatesy Kamil), Grzegorzowi Głąbowi (Kawiarnia „U Braci”) oraz Darii i Mariuszowi Biernackim (MD Centrum).
Wszystkie drużyny uczestniczące w turnieju otrzymały pamiątkowe puchary i piłki, najlepsze trzy drużyny medale, a dla wyróżniających się piłkarzy przygotowano statuetki oraz sprzęt sportowy.
Dotychczasowi triumfatorzy "Pankowiaczka":
2015 r. - Górnik Zabrze
2016 r. - Akademia Sportowa Lubliniec
2017 r. - Motor Praszka
2018 r. - MKS Kluczbork
Partnerzy Klubu Sportowego Panki w 2018 roku:
Najbliższa kolejka 19 |
dzisiaj: 156, wczoraj: 154
ogółem: 2 928 759
statystyki szczegółowe