Płomień Kuźnica M. - KS Panki (Jesień 2010)

Młodzi piłkarze z Panek pojadą na Stadion Śląski!

• autor: kemo, 2019-08-28 19:28

27 sierpnia na orliku w Pankach rozegrano turniej eliminacyjny do II edycji wojewódzkiego turnieju 10-latków pod nazwą „Wakacje z piłką - szukamy piłkarskich Janków", którego organizatorem jest Śląskie Wojewódzkie Zrzeszenie LZS.

Do rywalizacji przystąpiły 4 drużyny z Podokręgu Częstochowa (roczniki 2009 i młodsi): KS Panki, Olimpia Truskolasy, Lot Konopiska i Akademia Sportu Przystajń.

W pierwszym spotkaniu zawodnicy z Panek - po bardzo wyrównanej grze - ulegli 3-4 rówieśnikom z Olimpii Truskolasy, którzy zajęli ostatecznie pierwszą lokatę. W pojedynku nr 2 pankowscy gracze wygrali 1-0 z Przystajnią. W meczu o drugie miejsce - premiowane awansem do turnieju finałowego, który zostanie rozegrany 7 września na Stadionie Śląskim w Chorzowie - podopieczni trenera Grzegorza Kemusia pewnie pokonali 5-1 Lot Konopiska.

Grano 20 minut (bez zmiany stron) w składach „6 na 6”.

Przebieg turnieju:

AS Przystajń 1-6 Lot Konopiska
(Karol Wachowski - Marcel Jonczyk x2, Kamil Cuglowski, Kacper Irek, samobójcza x2)

KS Panki 3-4 Olimpia Truskolasy
(Jakub Kmiec, Olivier Żerdziński, Adam Miłkowski - Marcel Grzyb x2, Dawid Dąbek, Natan Walaszczyk)

AS Przystajń 0-1 KS Panki
(Olivier Żerdziński)

Lot Konopiska 2-4 Olimpia Truskolasy
(Marcel Jonczyk x2 - Marcel Grzyb, Dawid Dąbek, Natan Walaszczyk, samobójcza)

AS Przystajń 1-2 Olimpia Truskolasy
(Szymon Jędrak - Dawid Dąbek, samobójcza)

Lot Konopiska 1-5 KS Panki
(Filip Trela - Adam Miłkowski x2, Olivier Żerdziński, Jakub Bogacz, Kacper Biernacki)

Tabela końcowa:

1. Olimpia Truskolasy - 9 pkt
2. KS Panki - 6 pkt
3. Lot Konopiska - 3 pkt
4. AS Przystajń - 0 pkt

Skład KS-u Panki: Marcel Banasik (br.), Jakub Bogacz, Olivier Żerdziński, Jakub Kmieć, Kacper Biernacki, Antoni Szlązak, Krystian Wolski, Adam Miłkowski, Antoni Mazurek, Konrad Mann, trener Grzegorz Kemuś.

Organizatorzy (turniej finałowy): Śląskie Wojewódzkie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe przy współpracy ze Śląskim Związkiem Piłki Nożnej i Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego.
Organizatorzy (turniej eliminacyjny): Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Pankach i PZ LZS w Kłobucku.

Koordynator turnieju: Stanisław Wrzesiński.
Sędzia: Piotr Matyja.

Partnerzy Klubu Sportowego Panki w 2019 roku: