Wyszukiwarka

Aktualności

Udana inauguracja sezonu

• autor: admino, 2010-08-14 20:14

W pierwszej kolejce sezonu 2010/11 ligi okręgowej KS Panki dosyć niespodziewanie, aczkolwiek zdecydowanie i zasłużenie wygrał 4-0 w Kamyku z tamtejszą Pogonią...

Panki przystąpiły do meczu w osłabionym składzie, bowiem, z różnych przyczyn, nie mogli zagrać: Łukasz Kozak, Rafał Kozak oraz Maciej Furmanek, którego zastąpił debiutujący w seniorskiej piłce Bartosz Rokosa.
Mecz zaczął się dla KS’u znakomicie, bowiem już w 5. minucie spotkania Tomasz Pasieka, po uprzednim odebraniu piłki stoperowi Kamyka, wyprowadził Panki na prowadzenie. Przez kolejne minuty Panki miały inicjatywę, co przejawiało się w dużej ilości rzutów rożnych. Po jednym z kornerów i zamieszaniu podbramkowym, gola strzelił Grzegorz Kemuś. Gospodarze byli zaskoczeni takim obrotem sprawy, mieli przewagę w posiadaniu piłki, lecz ich akcję były dość nieporadne, a nawet jeśli już oddali jakiś strzał, to na posterunku był bramkarz Mateusz Mońka. Panki nastawiły się na grę z kontry, co zaowocowało trzecią bramką, której autorem był Michał Mirek.
W drugiej połowie gra zawodników Pogoni nie uległa poprawie, większość ich akcji kończyła się na 20-30 metrze od bramki Mońki. Kamyk miał również kilka rzutów wolnych zza "szesnastki", ale ich wykonawcy mieli, mówiąc żargonem piłkarskim - lekko "zwichrowany celownik". Okres między 60, a 70 minutą to festiwal zmarnowanych sytuacji Pasieki, który nie wykorzystał czterech sytuacji „sam na sam” z bramkarzem. Dopiero przy piątej sytuacji zachował zimną krew i strzelił czwartą bramkę dla Panek. W ostatnich minutach jeden z zawodników był bliski strzelenia gola, lecz po jego uderzeniu z dystansu piłki trafiła w poprzeczkę.

Pogoń Kamyk 0-4 KS Panki