Aktualności

Porażka w Blachowni

• autor: kacper&admino, 2010-09-05 13:48

Pogoń Blachownia 1-0 KS Panki

Mecz od początku był prowadzony z lekką przewagą gości, którzy w pierwszej części meczu przynajmniej trzykrotnie powinni pokonać młodego golkipera gospodarzy. Za każdym razem nieskutecznością raził jednak napastnik Panek Michał Mirek. Już w pierwszych minutach meczu wspomniany wcześniej Mirek został obsłużony przez Pasiekę, który popisał się efektownym rajdem prawą stroną – strzał jednak ponad bramką. Kilka minut później nasz napastnik znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Pogoni – Cyrulikiem, lecz uderzył wprost w niego. Gospodarze  w przeciwieństwie do naszych zawodników okazali się o wiele skuteczniejsi wykorzystując jedną z bardzo niewielu stworzonych sobie  sytuacji  i objęli prowadzeniu. Kilka chwil później  mogło być już 0-2 lecz w dogodnej sytuacji chybił napastnik Pogoni.
Początek drugiej połowy to kilkuminutowy napór na pankowską bramkę zawodników Blachowni. Panki jednak dość szybko przejęły inicjatywę, lecz nie mogły znaleźć sposobu na bardzo dobrze grającą tego dnia obronę Pogoni. Około 60. minuty drugą żółtą kartkę dostał Rafał Kozak i musiał opuścić plac gry. Chwilę później siły się wyrównały, bo jeden z zawodników Pogoni również został ukarany czerwonym kartonikiem. Przewaga w posiadaniu piłki przez Panki niestety nie owocowała dobrymi sytuacjami bramkowymi, większość akcji była rozbijana w okolicach pola karnego gospodarzy, którzy nastawieni na kontratak, mieli swoje sytuację, lecz także ich nie wykorzystali. Do końca meczu nie wpadła już żadna bramka i trzy punkty zostały w Blachowni.