KS Panki - Sokół Wręczyca Wielka (Wiosna 2009)

"Domowa" wygrana

• autor: admino, 2011-04-03 18:38

KS Panki 2-1 Płomień Kuźnica Marianowa!
Bramki: Łukasz Kozak oraz Marcin Pietrzak!

TUTAJ LINK DO ZDJĘĆ AUTORSTWA JAROSŁAWA BRZĘCZKA

Skład KS Panki:

Mateusz MOŃKA (br)
Robert HYRA (kpt)
Adam OLCZYK
Bartosz ROKOSA (70, Maciej FURMANEK)
Paweł WRĘCZYCKI
Paweł LABOCHA
Dawid CHRZĘSTEK
Marcin PIETRZAK (85, Grzegorz ŁEBEK)
Rafał KOZAK
Łukasz KOZAK (75, Grzegorz KEMUŚ)
Tomasz PASIEKA (88, Michał MIREK)

Pozostali rezerwowi: Kamil Pilarz (br), Mateusz Sochacki.

Opis meczu:

Przeciętnemu pankowskiemu kibicowi wyjazd do Krzepic dotąd kojarzył się tylko z  tamtejszą Liswartą lub targiem w czwartek, więc ciężko było mu przełknąć fakt, że KS Panki mecze w roli gospodarza rozgrywać będzie na krzepickim boisku.
W pierwszym „domowym” meczu Panki podejmowały zespoł Płomień Kuźnica Marianowa, z którym przegrały jesienią 2-4.
Już po pierwszych minutach spotkania można było przewidywać, że nie będzie to widowisko na wysokim poziomie i zawodnicy, częściej niż do siatki, będą trafiać do notesu sędziego za żółte kartki. Około 15. minuty meczu, na prowadzenie wyszli goście za sprawą jednego z lepszych strzelców ligi okręgowej – Artura Pidzika. Chwilę później Płomień został osłabiony, bowiem jeden z jego zawodników dostał czerwoną kartkę ((w wyniku uzyskanych uprzednio dwóch żółtych). Fakt przewagi Panki wykorzystały dość szybko, dzięki Łukaszowi Kozakowi, wyrównując na 1-1. Na kilkanaście minut przed przerwą liczebność zawodników obu drużyn się wyrównała, gdyż drugą żółtą, a konsekwencji czerwoną kartkę dostał Rafał Kozak.
W drugiej połowie obraz gry nie uległ znacząco zmianie, ale za to zmianie uległ wynik. Precyzyjny strzał Marcina Pietrzaka wyprowadził KS na 2-1. Kilka minut potem kolejna czerwona kartka. Tym razem do szatni oddelegowany został Paweł Labocha. W końcówce meczu troszkę „gotowało się” w polu karnym Panek, ale na szczęście Mateusz Mońka do spółki z obroną skutecznie oddalali zagrożenie od bramki. KS miał też szanse na podwyższenie wyniku, ale doskonałe okazje ku temu zmarnowali Grzegorz Łebek i Grzegorz Kemuś.