KS Panki - Sparta Lubliniec [Juniorzy Starsi] (Wiosna 2010)

AS Lubliniec wygrywa Pankowiaczka!

• autor: kemo, 2016-12-03 19:49

Druga edycja "Pankowiaczka" za nami! Młodzieżowy turniej wygrała Akademia Sportowa Lubliniec, która w finale okazała się lepsza od Klubu Sportowego Panki. W meczu o trzecie miejsce OKS Olesno pokonał Skrę Częstochowa. Kolejne miejsca zajęły drużyny: Naprzód Ostrowy, WKS Wieluń, Raków Częstochowa i M-GOKiS Praszka.

ZDJĘCIA Z TURNIEJU (autor Grzegorz Kemuś)

Organizatorami zmagań dla chłopców z rocznika 2005 i młodszych byli: Klub Sportowy Panki, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Pankach oraz Powiatowe Zrzeszenie LZS w Kłobucku.

- Chciałbym podziękować Robertowi Hyrze, Grzegorzowi Kemusiowi i Grzegorzowi Garbaciakowi za wspólną organizację drugiej edycji "Pankowiaczka". Cieszę się, że hala sportowa w Pankach mogła dziś gościć małych piłkarzy z trzech województw: śląskiego, opolskiego i łódzkiego. Dobre słowo należy się również sekretarzowi turnieju, Janowi Krokowi, a także sędziemu, Konradowi Mikołajczykowi - mówił kierownik sportowej imprezy, Stanisław Wrzesiński.

Najlepsze drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i medale, wszystkie zespoły odjechały z okolicznościowymi dyplomami i nowymi piłkami. Dla najbardziej wyróżniających się zawodników czekały nagrody w postaci statuetek, sprzętu sportowego i najnowszych kart z autografem Kuby Błaszczykowskiego.

FAZA GRUPOWA:

Grupa A:

M-GOKiS Praszka 0-1 AS Lubliniec
(Florian Pielok)

KS Panki 0-0 Skra Częstochowa

M-GOKiS Praszka 1-1 KS Panki
(Hubert Zaremba - Mateusz Orman)

AS Lubliniec 0-1 Skra Częstochowa
(Marcel Pruban)

M-GOKiS Praszka 0-3 Skra Częstochowa
(Jakub Zmarzliński, Kacper Kożuch, Bartosz Purgal)

AS Lubliniec 2-0 KS Panki
(Jakub Knejski x2)

Tabela grupy A:
1. Skra Częstochowa
2. AS Lubliniec
3. KS Panki
4. M-GOKiS Praszka

Grupa B:

OKS Olesno 5-1 UKS Raków
(Jan Dębski x2, Paweł Dębski, Grzegorz Siemski, Franciszek Wójcik – Bartłomiej Łojszczyk)

Naprzód Ostrowy 5-0 WKS Wieluń
(Sebastian Karoń, Kacper Żurawski x3, sam.)

OKS Olesno 3-2 Naprzód Ostrowy
(Jan Dębski x2, Grzegorz Siemski – Sebastian Karoń x2)

UKS Raków 1-2 WKS Wieluń
(Bartłomiej Łojszczyk  - Błażej Sztandera x2)

OKS Olesno 3-0 WKS Wieluń
(Jan Dębski, Paweł Dębski, Grzegorz Siemski)

UKS Raków 2-4 Naprzód Ostrowy
(Bartłomiej Łojszczyk, Bartłomiej Kaleta - Damian Karoń x2, Sebastian Karoń x2)

Tabela grupy B:
1. OKS Olesno
2. Naprzód Ostrowy
3. WKS Wieluń
4. UKS Raków Częstochowa

FAZA PUCHAROWA:

Baraż o wejście do półfinału I:
KS Panki 2–1 Naprzód Ostrowy
(Filip Piskorski x2 – Sebastian Karoń)

Baraż o wejście do półfinału II:
AS Lubliniec 4–2 WKS Wieluń
(Jakub Knejski x2, Maksymilian Balwierz x2 - Szymon Soliński, Łukasz Spychała)

Mecz o 7. miejsce:
UKS Raków Częstochowa 2-0 M-GOKiS Praszka
(Bartłomiej Łojszczyk, Oliwier Opala)

Mecz o 5. miejsce:
Naprzód Ostrowy 1-1 (k. 2-0) WKS Wieluń
(Sebastian Karoń - Mateusz Markuciński)

Półfinał I:
Skra Częstochowa 0-1 KS Panki
(Filip Piskorski)

Półfinał II:
OKS Olesno 0-3 AS Lubliniec
(Jakub Knejski x2, Maksymilian Balwierz)

Mecz o 3. miejsce:
Skra Częstochowa 0-1 OKS Olesno
(Mateusz Struzik)

Finał:
AS Lubliniec 1-0 KS Panki
(Jakub Knejski)

Klasyfikacja końcowa:

1. Akademia Sportowa Lubliniec
Kacper Jureczko, Cezary Smołka, Jakub Knejski, Maksymilian Balwierz, Florian Pielok, Bartłomiej Radecki, Kacper Ciosek, Kacper Sikora, Alexander Dawidziak. Trener: Piotr Bogacki.

2. Klub Sportowy Panki
Marcin Szlązak, Maksymilian Hyra, Miłosz Izydroczyk, Mateusz Orman, Przemysław Szopa, Konrad Chrzęstek, Mateusz Płaska, Bartosz Kiepura, Filip Piskorski, Jakub Drynda, Mateusz Nicpoń, Igor Rubik. Trener: Robert Hyra. Kierownik drużyny: Grzegorz Kemuś.

3. OKS Olesno
Marek Janicki, Jakub Lubojański, Jan Dębski, Paweł Dębski, Mateusz Struzik, Grzegorz Siemski, Adam Psyk, Alex Górok, Franciszek Wójcik, Mateusz Bawej, Michał Piecuch. Trener: Andrzej Wiecha.

4. Skra Częstochowa
Aleks Chmielarz, Wiktor Pietrzykowski, Jakub Zmarzliński, Karol Mizera, Kacper Kożuch, Aleksander Szpręgiel, Bartosz Purgal, Aleksander Świąc, Oliwiar Dłubak, Marcel Pruban. Trener: Michał Szpręgiel. Kierownik drużyny: Lucyna Kożuch.

5. Naprzód Ostrowy
Piotr Kobyłkiewicz, Damian Karoń, Sebastian Karoń, Kacper Orszulak, Dariusz Bednarski, Bartłomiej Kobyłkiewicz, Wiktor Gruszyński, Kacper Żurawski, Bartłomiej Mszyca, Karol Juchnik. Trener: Dariusz Bednarski. Kierownik drużyny: Leszek Karoń.

6. WKS Wieluń
Maciej Kolman, Maciej Grzelak, Mateusz Markuciński, Krystian Sztandera, Mikołaj Kołodziej, Kamil Przebierała, Szymon Soliński, Kacper Szeliga, Błażej Sztandera, Łukasz Spychała, Krzysztof Tronina. Trener: Arkadiusz Tomczyk. Kierownik drużyny: Honorata Freus-Grzelak.

7. UKS Raków Częstochowa
Kamil Frukacz, Kacper Brandys, Tymon Widerzyński, Alex Widerzyński, Mateusz Kluszewski, Bartłomiej Kaleta, Marcel Szydzisz, Jakub Łojszczyk, Bartłomiej Łojszczyk, Ksawier Kisiel, Oliwier Opala. Trener: Robert Olbiński. Kierownik drużyny: Robert Opala.

8. M-GOKiS Praszka
Michał Szyszka, Hubert Zaremba, Patryk Kałwak, Oliwier Klimiński, Jakub Matusiak, Olaf Morawiak, Igor Korzeniowski, Mateusz Pilak, Krzysztof Wilk, Piotr Pietruszka.

Nagrody indywidualne:

Najlepszy piłkarz: Sebastian Karoń (Ostowy)
Król strzelców: Jakub Knejski (Lubliniec)
Najlepszy bramkarz: Marcin Szlązak (Panki)

Piłkarskie talenty: Maksymilian Hyra (Panki), Sebastian Karoń (Ostrowy), Krystian Sztandera (Wieluń), Mateusz Struzik (Olesno), Ksawery Kisiel (Raków), Aleks Chmielarz (Skra), Michał Szyszka (Praszka), Bartłomiej Radecki (Lubliniec)